Pałeczki do Perkusji

POLMUZ Hickory Premium 5A -... POLMUZ Hickory Premium 5A -... 2
  • Obniżka / -6,00 zł
Produkt dostępny w magazynie
Pałeczki do Perkusji

POLMUZ Hickory Premium 5A - Promo

Polmuz
POLMUZ HI5A
38,72 zł 44,72 zł
4 Review(s) 
Promark SD4 Promark SD4 2
  • Wyprzedaż!
Produkt niedostępny
Pałeczki do Perkusji

Promark SD4

Promark
PROMARK SD4W
37,34 zł 46,34 zł
ProMark TXPCW phil collins ProMark TXPCW phil collins 2
  • Obniżka / -9,83 zł
Produkt dostępny w magazynie
Pałeczki do Perkusji

ProMark TXPCW phil collins

Promark
PROMARK TXPCW
40,57 zł 50,41 zł
PRO MARK TX747N Nylon Rock PRO MARK TX747N Nylon Rock 2
  • Wyprzedaż!
Produkt dostępny w magazynie
Pałeczki do Perkusji

PRO MARK TX747N Nylon Rock

Promark
PROMARK TX747N
35,20 zł 39,84 zł
1 Review(s) 
Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Trudno sobie wyobrazić grę na perkusji bez odpowiednich pałeczek. Mowa oczywiście o pałeczkach perkusyjnych, które - można powiedzieć - są przedłużeniem dłoni perkusisty. 

Pałeczki perkusyjne działają w bardzo prosty sposób. Składają się z rękojeści i z tzw. główki. Ta pierwsza służy po to, by wygodnie utrzymać pałkę w dłoni i móc dostosowywać siłę uderzenia. Z kolei główka jest wykonana z różnych materiałów, co w konsekwencji przedkłada się na rożne rodzaje brzmień. Zwykle jest to guma, nylon lub drewno. A skoro już o główce mowa, to może mieć ona zróżnicowany kształt. Mało tego - istnieje kilka odmian tychże główek, to jest m.in. Ball, Barrel, German, a także Olive. 

Pałeczki do różnych gatunków muzyki

Nie wszyscy wiedzą, że określone pałeczki do perkusji są dostosowane do różnych rodzajów muzyki. Inaczej brzmią np. pałeczki do jazzu, rocka, metalu, a inaczej do muzyki pop lub funk. Jeszcze inaczej brzmią pałeczki perkusyjne przygotowane dla początkujących graczy, a inaczej dla profesjonalistów. Dobry sklep z instrumentami muzycznymi oferuje dostęp do praktycznie każdego rodzaju pałeczek, dzięki czemu zarówno profesjonalista, jak i początkujący gracz, znajdą w nim coś dla siebie.

Oznaczenia pałeczek

Zwykle pałeczki do perkusji są precyzyjnie oznaczone. Dzięki temu można odróżnić od siebie poszczególne modele na podstawie ich rozmiaru, wagi, kształtu główki, a także materiału, z którego dany produkt wykonano. Oznaczenie pałeczki składa się najczęściej z kilku znaków. Liczba określa, czy dana pałeczka jest lekka lub masywna i do jakiego typu muzyki się nadaje. Dla przykładu, pałeczki oznaczone numerem 7 są lekkie i korzysta się z nich głównie w trakcie koncertów jazzowych. Z kolei "dwójki" są grube i ciężkie, toteż wykorzystuje się je głównie w trakcie grania muzyki ciężkiej, czyli np. rockowej.

Co ciekawe, zasób wiedzy nt. pałeczek perkusyjnych jest na tyle obszerny, że nieraz i sami profesjonaliści nie wiedzą, co dane oznaczenia w praktyce znaczą. Dlatego przy wyborze pałeczki warto skonsultować się ze sprzedawcą.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies

Na podstawie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy, że zmieniły się zapisy Polityki Prywatności naszego sklepu. Zapoznaj się z nimi Regulamin Sklepu