Naciągi Perkusyjne

Evans G2 Clear Pack 10/12/14 Evans G2 Clear Pack 10/12/14 2
  • Obniżka / -33,11 zł
Produkt dostępny w magazynie
Zestawy Naciągów

Evans G2 Clear Pack 10/12/14

Evans Drumheads
EVANS ETP-G2CLR-F
145,75 zł 178,86 zł
Evans Emad Clear 20" Evans Emad Clear 20" 2
  • Obniżka / -7,73 zł
Produkt dostępny w magazynie
Bass Drum Uderzane

Evans Emad Clear 20"

Evans Drumheads
EVANS BD20EMAD
167,07 zł 174,80 zł
1 Review(s) 
Evans G1 Clear 13” Evans G1 Clear 13” 2
  • Obniżka / -10,33 zł
Produkt dostępny w magazynie
Tom Tom Uderzane

Evans G1 Clear 13”

Evans Drumheads
EVANS TT13G1
56,33 zł 66,67 zł
Evans G2 Clear 10” Evans G2 Clear 10” 2
  • Obniżka / -8,09 zł
Produkt dostępny w magazynie
Tom Tom Uderzane

Evans G2 Clear 10”

Evans Drumheads
EVANS TT10G2
50,44 zł 58,54 zł
Evans G2 Clear 13” Evans G2 Clear 13” 2
  • Obniżka / -9,65 zł
Produkt dostępny w magazynie
Tom Tom Uderzane

Evans G2 Clear 13”

Evans Drumheads
EVANS TT13G2
57,02 zł 66,67 zł
Evans G2 Clear 14” Evans G2 Clear 14” 2
  • Obniżka / -11,32 zł
Produkt dostępny w magazynie
Tom Tom Uderzane

Evans G2 Clear 14”

Evans Drumheads
EVANS TT14G2
52,90 zł 64,23 zł
Evans G2 Clear 18” Evans G2 Clear 18” 2
Produkt dostępny w magazynie
Tom Tom Uderzane

Evans G2 Clear 18”

Evans Drumheads
EVANS TT18G2
104,88 zł
Pokazano 1-40 z 70 pozycji

Odpowiednie dopasowanie naciągów perkusyjnych ma bardzo duże znaczenie podczas ich późniejszego użytkowania. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami wyboru właściwego dla siebie naciągu perkusyjnego.

Naciągi do perkusji

Wiele osób zastanawia się, jakie naciągi do perkusji wybrać. Z całą pewnością można stwierdzić, że naciąg perkusyjny jest jednym z najważniejszych elementów perkusji, zaraz obok korpusu bębna. Dzięki niemu możliwe jest kształtowanie odpowiedniego brzmienia, co ma bardzo duże znaczenie podczas gry. W związku z dość szeroką dostępnością produktów membrana powinna być dopasowana przede wszystkim w sposób indywidualny. Dzięki temu na pewno możliwe będzie uzyskanie jak najlepszych efektów.

Ilość warstw

Pierwszym kryterium, na jakie powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru naciągu do perkusji, jest ilość warstw. Wśród podstawowych typów naciągów do perkusji z uwzględnieniem tego kryterium można wymienić następujące:

- naciągi jednowarstwowe, które charakteryzują się dość otwartym brzmieniem, o bardzo szerokich możliwościach artykulacyjnych,

- naciągi dwuwarstwowe, które są złożone z dwóch membran oraz cechują się bardziej skupionym brzmieniem.

Oprócz tego podczas wyboru ilości warstw możliwe jest również uwzględnienie szeregu funkcji dodatkowych, takich jak na przykład zastosowanie pierścieni tłumiących.

Rodzaj powłoki

Kolejnym kryterium, jakie powinno się uwzględnić wybierając naciągi perkusyjne, z całą pewnością jest rodzaj ich powłoki, a także charakter tej powłoki. Wśród różnych rodzajów powłok w naciągach perkusyjnych można wymienić następujące:

- naciągi przezroczyste, które charakteryzują się wyrazistym atakiem oraz dość otwartym brzmieniem,

- naciągi powlekane, które umożliwiają osiągnięcie ciepłego brzmienia o dość twardym ataku,

- inne naciągi, które mogą mieć dość zróżnicowany charakter, zależny w dużej mierze od specyfiki swojej struktury.

Przeznaczenie

Wśród najważniejszych kryteriów, które są w bezpośredni sposób związane z wyborem odpowiedniego naciągu perkusyjnego, jest także wymieniane ich przeznaczenie. To właśnie w zależności od przeznaczenia mogą pojawiać się pewne różnice w budowie naciągów. Naciągi perkusyjne ze względu na przeznaczenie można sklasyfikować w następujący sposób:

1. Naciągi perkusyjne do werbla górne, uderzane. Zazwyczaj są one powlekane specjalną powłoką i mogą występować zarówno w wersji jednowarstwowej, jak i dwuwarstwowej. Oprócz tego w produktach tego typu mogą znajdować się również pierścienie tłumiące oraz łatki wzmacniające atak. Tego rodzaju naciągi perkusyjne obejmują powstanie nietłumionego oraz bardzo otwartego brzmienia.

2. Naciągi perkusyjne do werbla dolne, rezonansowe. Rezonanse werblowe uznawane są za sporo cieńsze od tradycyjnych membran rezonansowych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie maksymalnego wyostrzenia brzmienia werbla, co w bezpośredni sposób odnosi się również do maksymalnej wrażliwości sprężyn na uderzenia.

3. Naciągi perkusyjne do tomów, uderzane. Naciągi perkusyjne, które są uderzane na tomy, występują w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach, które uwzględniają różne opcje. Wybór konkretnego produktu zależny jest przede wszystkim od oczekiwanych efektów, jakie pragnie się uzyskać dzięki ich zastosowaniu. Oprócz tego duże znaczenie w tym przypadku ma także rodzaj posiadanych bębnów, dlatego warto go uwzględnić podczas wyboru. W celu uzyskania wyższych brzmień stosuje się membrany pojedyncze. Natomiast zastosowanie membran podwójnych najlepiej sprawdza się w sytuacji związanej z uzyskaniem niższych brzmień. Wśród korzyści wynikających z używania tego typu produktów można wymienić wyjątkowo wysoką wytrzymałość, a także sporą odporność na uderzenia.

4. Naciągi perkusyjne do tomów, rezonansowe. W przypadku rezonansu tomów możliwe jest wykorzystywanie standardowych naciągów o jednowarstwowym charakterze. Jednak możliwe jest również zastosowanie produktów dedykowanych wyłącznie rezonansowi. Dzięki cieńszemu rezonansowi możliwe jest uzyskanie otwartego brzmienia tomu, które będzie zarazem dość szerokie. Natomiast w przypadku zastosowania grubszego rezonansu pojawia się bardziej skupione brzmienie tomu.

5. Naciągi perkusyjne do bębna basowego, uderzane. Naciągi tego rodzaju również można znaleźć w sprzedaży w dwóch wersjach. Wśród nich wymienia się zarówno produkty jednowarstwowe, jak i dwuwarstwowe. Mogą się one między sobą różnić także strukturą wierzchnią. Jednak tego rodzaju modele zazwyczaj charakteryzują się grubszymi membranami, co ma szczególne możliwości zastosowania. W niektórych rodzajach muzyki doskonale sprawdzają się także naciągi nietłumione, dzięki którym uzyskuje się na przykład otwarte brzmienie podczas tworzenia muzyki jazzowej.

6. Naciągi perkusyjne do bębna basowego, rezonansowe. Tego rodzaju naciągi najczęściej występują w postaci membran o jednej warstwie, które mają w swoim składzie także taki element jak wewnętrzny pierścień tłumiący. Oprócz tego możliwe jest zastosowanie pewnych dodatkowych funkcji, wśród których można wymienić wycięty oraz wzmocniony otwór mikrofonowy. Czarne powłoki membranowe umożliwiają uzyskanie zupełnie innej barwy dźwięków niż powłoki powlekane o barwie białej.

7. Naciągi perkusyjne siateczkowe, do cichego grania. Produkty w tym typie stworzone są z dość gęstej siateczki, co sprawia, że nie wzrasta ciśnienie wewnątrz bębna. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie dźwięków wydawanych przez bęben. Naciągi perkusyjne siateczkowe mają bardzo szerokie możliwości zastosowania w obecnych czasach, jednak ich przeznaczeniem było wykorzystywanie w przypadku perkusji elektronicznych.

Oferta sklepu

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane modele naciągów perkusyjnych, które warto dostosować ściśle do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. W ofercie sklepu można znaleźć wyłącznie naciągi perkusyjne znanych oraz renomowanych firm, które charakteryzują się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Wśród nich można wyróżnić takie marki jak między innymi Remo, Evans, Aquarian. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies

Na podstawie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy, że zmieniły się zapisy Polityki Prywatności naszego sklepu. Zapoznaj się z nimi Regulamin Sklepu